Поради батькам

Пропонуємо розгадати загадку: «Вона немає ціни. Вона збагачує тих, хто її одержує, не збіднюючи тих, хто її дарує. Вона продовжується одну мить, пам'ять же про неї часто зберігається надовго. Немає таких багатих, які могли б прожити без неї, і немає таких бідних, які б не стали багатші її милістю.
     
Вона створює щастя в домі, атмосферу доброзичливості у справах і служить паролем для друзів.
     
Разом з цим її не можна купити, випросити, позичити чи вкрасти, бо вона являє собою таку цінність, яка не принесе ніякої користі, якщо тільки не буде йти від чистого серця».
     
Так що ж це? Звичайно ж, посмішка! Тож поговоримо про посмішку .
     
Вчинки красномовніші за слова, а посмішка означає: «Ви мені подобаєтесь. Ви робите мене щасливим. Я радий вас бачити». Я кажу про справжню щиру посмішку - посмішку, сповнену сердечної доброти, що йде з глибини душі, посмішку, яка високо цінується в людських стосунках.
     
Що можна порадити, якщо ви не відчуваєте бажання посміхатись? Спробуйте змусити себе: якщо ви наодинці, наспівуйте якусь веселу пісеньку, згадуйте приємні хвилини вашого життя, коли ви чудово повеселилися у товариша на іменинах, коли ви добре відповідали біля дошки і одержали заслужену п'ятірку, коли вам посміхнулася дівчина, яка вам симпатична, і погодилася піти з вами в кіно. Поводьтеся так, як ніби ви вже щасливі, і це приведе вас до щастя!
     
Щоразу, коли виходите з дому, наберіть бадьорого вигляду, високо підніміть голову, ніби вона увінчана короною, дихайте на повні груди, «пийте» сонячне світло, вітайте посмішкою ваших друзів. Намагайтеся зосередитися на думці про те, що вам хотілося б здійснити, намалюйте в своїй уяві образ симпатичної і достойної людини, якою вам хотілося б стати. Підтримуваний вашою думкою, він буде щохвилини перетворювати вас саме в таку особистість!
     
Посміхайтеся! І люди, зігріті вашою посмішкою, будуть тягнутися до вас!
     
Посміхайтеся! І ваша посмішка створить щастя у вашому домі, атмосферу доброзичливості в спілкуванні.
Тільки ця посмішка має йти від чистого серця, тоді ви станете багатші з її милості. Адже, якщо ви здатні завжди посміхатися життю, життя завжди посміхнеться вам!

 

  • Створіть безпечну психологічну атмосферу дитині в її пошуках, де вона могла б знайти розраду у разі своїх розчарувань і невдач.
  • Підтримуйте здібності дитини до творчості й виявляйте співчуття до ранніх невдач. Уникайте негативної оцінки творчих спроб дитини.
  • Будьте терпимі до несподіваних ідей, поважайте допитливість ідеї дитини. Намагайтесь відповідати на всі запитання, навіть якщо вони вам здаються безглуздими.
  • Залишайте дитину одну і дозволяйте їй, якщо вона бажає, самій займатися своїми справами. Надлишок опіки може обмежити творчість.
  • Допомагайте дитині формувати її систему цінностей, не обов'язково засновану на її системі поглядів, щоб вона могла поважати себе і свої ідеї поряд з іншими ідеями та їх носіями.
  • Допомагайте дитині задовольняти основні людські потреби, оскільки людина, енергія якої скута основними потребами, рідко досягає висот у самовираженні.
  • Допомагайте дитині долати розчарування і сумніви, коли вона залишається сама в процесі не зрозумілого ровесникам творчого пошуку: нехай дитина збереже свій творчий імпульс.
  • Поясніть, що не на всі запитання дитини завжди можна відповісти однозначно. Для цього потрібен час, а з боку дитини — терпіння. Вона має навчитися жити в інтелектуальному напруженні, не відкидаючи своїх ідей.
  • Допомагайте дитині цінувати в собі творчу особистість. Однак її поведінка не має виходити за межі пристойного.
  • Допомагайте дитині глибше пізнати себе. Виявляйте симпатію до її перших спроб виразити таку ідею словами і зробити зрозумілою для оточення.
 

 

     Який вплив на дитину має психологічна атмосфера в родині?

 

Атмосфера в родині має істотний вплив на психічне та фізичне здоров’я малюка. Тут важливі насамперед доброзичливі стосунки між членами родини. Скандали, суперечки між батьками, різкість та грубість у звертанні старших одне до одного, просто прояви відсутності такту травмують нервову систему дитини, призводять до неврівноваженості, дратівливості та нервозності. До цих же наслідків призводять і непомірне застосування всіляких заборон на кшталт «не чіпай», «не бігай», «не лізь» тощо. Таке авторитарне виховання не сприяє нормальному розвиткові дітей, як і протилежна крайність у випадку «вільного» виховання, коли дитині все дозволяється.
     
У сім’ї має бути спокійна, не гамірна обстановка, тому що постійний шум, голосні розмови є сильними і шкідливими подразниками для нервової системи малюків. Повернувшись увечері з дитячого садка, дитина сповнена вражень дня. Їй необхідно дати можливість поділитися ними, а потім спокійно погратися та підготуватися до нічного сну.

 

     Як створити стан психологічного комфорту дитини
 
«Виховання дитини потребує терпіння,
 самовідданості та внутрішньої стабільності».
Тіна Грімбірг, спеціаліст із вивчення
психологічних травм дитини.
 
Найважливішим для психічного здоров’я  дитини є психологічний клімат родини, ставлення до дитини у сім’ї. Як же правильно виховувати дитину, щоб вона максимально засвоїла право називатися людиною? Не існує готових рецептів та моделей виховання , які можна було б, не змінюючи, «застосувати» до своєї дитини. Індивідуальне ставлення до дітей-це невід’ємне право кожного із батьків. Проте деякі рекомендації не будуть зайвими.
 
     РЕКОМЕНДАЦІЇ 
  • дозволяйте дитині відмовлятися від дискомфортної діяльності, уникайте практики примусу;
  • привчайте доводити розпочату справу до кінця і бачити кінцевій результат своєї діяльності;
  • забезпечуйте спокій удома, відмовляйтеся від криків, різких жестів, авторитарних дій, принизливих, недоброзичливих висловлювань;
  • створюйте варіативне середовище, давайте дитині змогу вільно рухатися, вибирати для себе бажану справу, а при потребі – побути самій;
  • відмовляйтеся від надмірної опіки;
  • стимулюйте бажання самостійно проявляти творчість, ініціативу.

 

     У жодному разі не варто допускати:
  • примусового залучення дитини до небажаної діяльності;
  • голосових подразників, емоційної нестабільності дорослого оточення, різких змін настрою;
  • жорстокої регламентації життєдіяльності дитини в сім’ї;
  • зловживання оцінним підходом у навчанні і вихованні.

 

     Натомість:
  • введіть самостійність у розряд вищих особистісних цінностей;
  • навчіться розпитувати, вислуховувати дитину;
  • розвивайте у себе і дитини почуття гумору, вміння посміятися з себе самого.

 

 


Психологічний комфорт – це відчуття задоволення, прийняття оточення, відповідності стану індивіда до навколишніх умов існування. Якщо змалечку дитину виховувати в атмосфері любові та взаємопорозуміння, вона виросте чуйною та доброзичливою.

Якщо ж батьки зривають на ній всі свої невдачі й подають приклад стосунків, не гіднх наслідування, то дитина зростає нечуйною, черствою, а іноді жорстокою у ставленні до інших (до тварин, рослин, людей), із проблема у розвитку не лише морально – ціннісної сфери особистості, а й емоційно вольової, пізнавальної.

 

     Читати далі...



 Поради практичного психолога щодо креативного розвитку дітей дошкільного віку.

Дитинство - період, коли закладаються фундаментальні якості особистості, що забезпечують психологічну стійкість, позитивні етичні орієнтації на людей, життєздатність і цілеспрямованість. Ці духовні якості особистості не розвиваються спонтанно, а формуються в умовах любові оточуючих, коли сім’я і вихователі створюють у дитини потребу бути визнаною, здатність співпереживати і радіти іншим людям, прагнення багато чого навчитися. 
Щоб дитина комфортно почувалася в емоційному плані, необхідні спеціальні умови, що визначають її побут, фізичне здоров’я, характер її спілкування з оточуючими, її особисті успіхи.

     Читати далі...



Допоможіть дитині підняти самооцінку
Дітки почувають себе дещо невпевнено у світі, що оточує їх, без підтримки з боку батьків. Невпевненість малюка в дитинстві може у майбутньому перерости в невпевненість в собі вже і у дорослому віці, невпевненість в ухваленні рішень. Дуже важливо вже з малих років допомагати дитині розвивати упевненість в собі і піднімати його свою самооцінку.
Яким чином предки можуть посприяти своїм дітям відчути себе упевненіше у цьому світі?

     Читати далі...

 



Лайливі слова і дитина, що може бути гірше? Батьки завмирають в жаху, почувши їх з уст своєї крихітки. Але ж було все так добре.
Що робити, як реагувати, залишити без уваги, просто посміятися або насварити, покарати?
На жаль, хочемо ми цього чи не хочемо, але малюк підростає, виходить у світ, а він не такий білий і пухнастий як нам би хотілося.
Кроха починає говорити, він запам’ятовує і повторює всі почуті слова, в тому числі і лайки. Малюк поки не розуміє сенсу тих слів, які повторює, але вже намагається в точності їх відтворити.

     Читати далі...



Коли маля з’являється на світ, ми хочемо, щоб воно було здорове, зокрема добре розвивалося психічно. І лише набагато пізніше починаємо замислюватися, якою людиною воно стане.
Наше дитя поступово опановує загальні, властиві людині форми поведінки серед людей і розвивається як індивідуальність. Збереження добрих стосунків зі своїми батьками та близькими людьми — передумова, за якої особистість нормально розвиватиметься. Отже, добре ставлення близьких, особливо мами й тата, необхідно дитині. Бажання заслужити їхню похвалу — вагомий чинник виховання.
Потреба у визнанні — одна з найбільш значущих людських потреб. В ім’я цього дитина вчиться краще бігати, стрибати, малювати...

     Читати далі...



Порада 1. Вірте вашій дитині. 
Як правило, діти на довіру відповідають довірою, а якщо їх обманять не зрозуміють цього. Хай дитина відчуває і знає, що ви їй вірите. 
Порада 2. Поясніть, що на правді тримається світ, на дитячій мові - вона корисна. Люди живуть у злагоді, якщо довіряють один – одному. 
Порада 3. Не створюйте ситуації для обману. Уникайте запитань, коли легше сказати неправду, чим правду.
Порада 4. Не вчиняйте принизливих допитів.
Порада 5. Винагороджуйте правдивість. Якщо ваш малюк зізнався вам, то покажіть йому свою радість: «Я радію від того, що ти чесна людина, тому що ти сказав ПРАВДУ».

     Читати далі...



 

 

HotLog

Анимационная картинка танцы

блестяшки для аськи