Ленінський район. ДНЗ № 189

   





HotLog

Анимационная картинка танцы

блестяшки для аськи

Дитяча кімната

 



Щасливе дитинство асоціюється в людини з незабутніми яскравими враженнями та спогадами, з люблячими батьками — сильним і добрим татусем та лагідною і ніжною мамою. Без матері дитина в перші роки свого життя не може обійтися, тому приблизно до трьох років дитячий куточок повинен знаходитися в спальні батьків.
     
Коли дитина вступає у середній дошкільний вік (приблизно з трьох років), для малюка настає важлива пора, і час залишити затишну батьківську спальню та перейти до власної дитячої кімнати. Батькам необхідно обов’язково подбати про це. Нехай кімната вашого сина чи доньки буде маленькою, але вона має бути окремою; а якщо такої можливості немає, то в будь-якому випадку в дитини повинен бути свій постійний куточок, який потрібно виділити для малюка. А турботливі руки, уважне, добре серце дорослих має в будь-яких умовах зробити це місце для дитини затишним та зручним.

 

Оформлення кімнати дитини – справа серйозна. Тут не можна слідувати своїм примхам. Кожен дизайнерський крок повинен бути обґрунтований. 

     

Часто в дитячих на підлозі можна побачити килимове покриття з довгим ворсом. Наскільки обґрунтований такий вибір? Дійсно, підлогу в кімнаті дитини, яка спочатку багато спить, а незабаром – багато повзає, частіше закривають м’яким килимом або ковроліном. Однак дослідним шляхом доведено, що діти краще розвиваються і швидше починають ходити, якщо пересуваються босоніж по твердому покриттю (паркет або ламінат).

     

Вікна

Декоратор радить для кімнати малюка джинсові фіранки з хутряним ламбрекеном. Чи не занадто сміливо? До оформлення вікна підходіть вкрай обережно

     Читати далі...

 



 

Двоє дітей. Вони такі схожі і такі різні. І дуже часто встає питання: як розмістити їх у одній кімнаті?
     
Дві маленьких людини у одній кімнаті якими б вони не були, одностатеві або різностатеві, із загальними інтересами або з абсолютно полярними, спокійні або вибухові, у будь-якому випадку їм необхідно особистий простір
     
Їм потрібне таке місце в кімнаті де б вони могли побути наодинці з собою. І, безумовно, їм потрібне місце для сну, занять і відпочинку, а також місце для ігор.
     
Для того, щоб організувати простір дитячою для двох дітей правильно, можна скористатися наступними прийомами.

 

Пишна зелень в забавних вазонах - це здорово! Покажіть дитині, як розпускається квітка або проростає зерно. Адже життя складається не лише з електронних іграшок і фантастичних героїв!
     
Про різнобічно освічену людину часто говорять: вона вийшла з правильної дитячої - маючи на увазі, що з малих років була оточена усім, що сприяло її розвитку: книгами і енциклопедіями, іграми,що розвивають, і музичними інструментами, олівцями і фарбами. 
     
Шкода, але зазвичай в цьому наборі ви не зустрінете кімнатних рослин, немов перед нами стоїть завдання виростити технократів, яким нічого не потрібно знати про живу природу. Чи досить чисто теоретичних знань? Можливо, тому стосунки з навколишнім світом у багатьох городян складаються зовсім непросто. Ми готові природу підкорювати, перетворювати, перемагати, а потім героїчно її відновлювати, але жити з нею в ладу не у усіх виходить. Щоб хоч щось змінити, варто розпочати з малого. Хоч би просто поставити в дитячій кімнаті горщики з кімнатними рослинами.
     
Прикрасять і захистять
Навіщо потрібні квіти в дитячій? Передусім для здоров'я. Кожен знає, як благотворно флора впливає на нашу планету. Також вона "працює“  і в закритих приміщеннях. Кімнатні рослини покращують атмосферу в будинку не лише в психоемоційному плані (дивитися на красиві квітучі рослини корисно, особливо взимку і ранньою весною - в період "колірного голоду" і сезонної депресії), але і у фізичному. Як ми пам'ятаємо з курсу середньої школи, вдень рослини виділяють кисень, поглинаючи вуглекислий газ з повітря. Крім того, вони знижують рівень шуму, підвищують вологість повітря в наших дуже сухих квартирах, виділяючи вологу через листя, акумулюють токсини, важкі метали, гази, пил. Але найголовніше - багато зелених вихованців, зокрема хлорофитум, цитрусові, хвойні, фікуси, каланхое, алое та ін., мають фитондицидні властивості, тобто вбивають хвороботворні бактерії або пригнічують їх розвиток. У приміщеннях з такими " лікарями" кількість патогенних мікроорганізмів в повітрі знижується удвічі і більше. Тому для міських дітей з ослабленим імунітетом і схильністю до різних інфекцій рослини в їх кімнаті - життєва необхідність.
     
Навчать уникати небезпек
Але чи завжди кімнатні квіти приносять користь? Звичайно, ні. Серед них зустрічаються і отруйні, і колючі. Єдиний спосіб уберегти малюків від шпильок і колючок, гіркого листя і ягід - не лише не ставити такі рослини в дитячу, але і взагалі не купувати. Оскільки допитливий дошкільник може дістатися до них і на кухні, і у вітальні. А ось дітям шкільного віку кактуси і молочаї не такі страшні і навіть цікаві. Тільки необхідно пояснити, якими можуть бути наслідки контакту з ними (пронос, блювота, опік шкіри і тому подібне) і як з цими рослинами правильно поводитися (акуратно, при попаданні соку на руки ретельно змити водою, не терти очі і так далі). 
   
Інша неприємність, яку можуть доставити зелені красені, - алергія. Якщо ваша дитина має до неї схильність, не варто прикрашати її кімнату рослинами з сильним ароматом. Краще взагалі уникати квітучих різновидів.
     
Важливо не забувати і про те, що тільки вдень рослини виробляють кисень, а вночі вони виділяють вуглекислий газ. Правда, зовсім небагато. Але все ж таки перетворювати кімнату дитини на оранжерею не варто.
     
Познайомлять зі світом природи
Власноруч вирощена з живця або з листочка рослина розповість дитині про природу значно більше, ніж енциклопедії. За допомогою кімнатних квітів можна не лише пізнавати світ, але і впускати його у свій дім. Про клімат пустель діти дізнаються, якщо захопляться кактусами або "живими каменями“ (литопсами). А про тропіки - коли спробують виростити фінікову пальму або лимонне дерево з кісточки. Якщо дитина цікавиться стародавнім світом, можна спробувати створити міні - парк юрського періоду, в якому будуть рости криптомерії і різні папороті. Школяру, що зацікавився рослинами – хижаками (жирянками, росянками і ін.), варто розповісти про різні екосистеми і запропонувати відтворити одну з них в палюдариумі - так називається ємність з болотяним середовищем, в якому якраз і мешкають хижі рослини. Цікаво зробити кам'янистий садок, зібрати колекцію узамбарських фіалок або самостійно виростити кімнатний бонсай. Словом, це може стати дуже захоплюючим зайняттям.
     
Допоможуть стати добріше 
Рослини в кімнаті вашої дитини - розкрите вікно  в складний і неймовірно різноманітний світ природи. І заглянути в нього треба не лише, щоб вивчити його і пізнати, але і щоб навчитися любити і берегти. Доглядати, ростити, лікувати - дуже важливий людський досвід, який осягнути можна тільки на практиці. А ще квіти ненав'язливо розвивають почуття краси і гармонії.
     
Кераміка або пластик?
У дитячій кімнаті малюка переконайтеся, що усі ємності з квітами досить стійкі і знаходяться поза досяжністю непосидька. І, зрозуміло, полив візьміть на себе. У кімнаті школяра саджайте квіти не в керамічні, а в пластикові контейнери. Вони, як правило, краще вписуються в дизайн дитячою. А головне, якщо при бурхливій грі дитина їх випадково впустить, то вже точно не розіб'є.

 

Порада: Ляжте на підлогу в дитячій і оцініть безпеку обстановки: усі дроти і розетки мають бути сховані від очей спритного малюка. Для творчості дуже зручні магнітні шпалери на які легко кріпляться фігурки тварин, а на самих шпалерах можна малювати фарбами, що змиваються.

 

Порада: Для дитячої краще всього вибрати світлу кімнату, бажано щоб вона була максимально віддалена  від вхідних дверей і не мала балкона.

 

Порада: Деякі діти вважають за краще спати в ліжку батьків. Причиною цьому може бути оформлення дитячої кімнати - не розташовує воно до сну. Зверніть увагу на меблі, колір постільної білизни, штор. Навіть невеликі зміни в обстановці часто допомагають врятувати ситуацію, і малюк полюбить спати у своєму ліжечку.

 

Порада: Відмінним рішенням для створення інтер'єрів співвимірних зростанню дитини будуть "зростаючи" меблі для зайняття і модульні дитячі меблі. За рахунок унікальної конструкції, такі меблі ідеально враховують особливості будови і постави як малюків так і підлітків і прослужить багато років.

 

Порада: Меблі краще купувати у відомих виробників, які себе добре зарекомендували. Вона має бути безпечною для дитини  - не  мати деталей, що виступають, і гострих кутів, і зроблена з екологічних матеріалів (без шкідливих домішок, фарб, клеїв).

 

Поради актуальні для будь-якого віку

 

  • У кімнаті має бути "виставка" дитячих робіт, якою гордяться і самі діти і батьки. Малюнки, скульптури, вироби розмістіть на видному місці, щоб ваші гості змогли оцінити таланти дитини.
  • У дитячій потрібний "будиночок-норка", який стане  улюбленим місцем самоти. Тут можна подумати, поговорити з собою по душах, сховати скарб, влаштувати таємний збір друзів. Сюди абсолютно не обов'язково звати батьків, тільки якщо дуже попросять. "Свій" світ потрібний кожній дитині.
  • Найголовніше - перш ніж почати оформлення дитячої кімнати потрібно постаратися зрозуміти і врахувати інтереси дитини. Дитяча кімната  - це та сама невід'ємна частина життя дитини, середовище в якій формуються її характер і звички. Тут їй має бути комфортне, затишно, радісно. І до немовляти і до школяра треба прислухатися, і хто окрім вас може зробити це краще.