Диспансеризація дитини

 

Порядок оформлення медичної картки дитини (форма 26/о)
У дитячі садки оформляються всі діти, які не мають протипоказань по стану здоров'я. 
     
Підготовка дітей здійснюється лікарем-педіатром дільничним, медичною сестрою дільничною. 
     
Обов'язковий медичний профілактичний огляд за участю лікаря-педіатра, стоматолога, логопеда (інші спеціалісти за показаннями) та диспансеризацію дитини, лабораторні дослідження (загальний аналіз крові, сечі, дослідження на гельмінтоз). 
     
Дані про профілактичні щеплення (форма № 063/о). 
Проведення планових профілактичних щеплень пропонується завершити не менш, як за 1 місяць до початку відвідування дошкільного навчального закладу. 
     
Питання про направлення до дошкільного навчального закладу дітей груп ризику, а також дітей з хронічною патологією та вродженими вадами розвитку вирішуються індивідуально за участю лікарів-спеціалістів. 
     
Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією. 
     
Вся документація повинна бути підписана дільничим лікарем, завідуючим педіатричним відділенням. 
     
Документи повинні бути завірені печаткою закладу, який їх оформляє. 

1. Огляд у педіатра

Починає і завершує кожну диспансеризацію огляд у педіатра. Залежно від віку, конституції організму, стану імунної системи дитини, ризику хронічної патології педіатр визначає коло фахівців, у яких потрібно пройти огляд, терміни профілактичних щеплень, необхідні лабораторні аналізи. При повторному візиті до лікаря на підставі результатів повного обстеження Ви отримаєте висновок про стан здоров'я своєї дитини.

   

За необхідності педіатр призначить лікування та порадить профілактичні заходи для збереження і зміцнення здоров'я, дасть рекомендації щодо харчування, розпорядку дня, фізичного виховання (гімнастика, масаж, загартовування).

 

2. Огляд в окуліста

У дитячому садку збільшується навантаження на зір дитини, оскільки вона більше часу, ніж удома, проводить за малюванням, ліпленням та іншими заняттями, які потребують напруження очей. Тому дуже важливо перед початком відвідування дошкільного закладу огранізувати огляд дитини окулістом. Фахівець перевірить гостроту зору та виключить можливу патологію очей або за необхідності призначить лікування.

 

3. Оглід в отоларинголога

Бажано пройти огляд в отоларинголога, оскільки чимало дітей хворіють на хронічний тонзиліт або розростання глоточної мигдалини (аденоїди). Коли діти потрапляють до нового середовища, нового колективу, наявні у них хронічні захворювання носоглотки можуть загостритися. Медичній сестрі дитячого садка задля здійснення якісного контролю за здоров'ям дитини необхідно отримати вичерпну інформацію про стан її носоглотки.

 

4. Огляд у стоматолога

Необхідно провести санацію порожнини рота, виявити уражені карієсом зуби, а також перевірити прикус. Лікар - стоматолог розповість, як уникнути проблем із зубами та чутливими яснами, і за потреби проведе лікування.

 

5. Лабораторні дослідження

При проходженні диспансеризації необхідно зробити загальний аналіз крові. Він покаже вміст гемоглобіну та лейкоцитів. Також на лабораторний аналіз слід подати сечу. Якщо аналізи виявлять інфекційні захворювання сечових шляхів або вульвовагініт у дівчат, обов'язково зверніть на це увагу медичної сестри дитячого садка.

   

У дитини, що періодично потерпає від розладів шлунку, закрепів, радимо взяти на лабораторні дослідження кал: аналіз покаже. які складові їжі організм перетравлює, а які - ні. За результатами аналізу може знадобитися проведення ультразвукового дослідження органів черевної порожнини, консультація гастроентеролога.

 

6. Профілактичні щеплення

Профілактичні щеплення бажано зробити не пізніше ніж за місяць до вступу дитини до дитячого садка.

 

Увага! Переконайтеся, що результати досліджень внесено до медичної картки дитини.

 



Аналізи сечі

Кожній дитині періодично доводиться здавати аналізи сечі. Ця на перший погляд проста маніпуляція викликає, тим не менш, у батьків малюків багато питань. Адже від того, наскільки правильно був зібраний аналіз сечі, багато в чому залежить достовірність результату.
     
Вперше збирається аналіз сечі у дитини у віці 3-х місяців, перед першою вакцинацією проти кашлюку, дифтерії, правця та поліомієліту. На першому році життя у здорової дитини аналізи сечі беруться двічі (у 3 і 12 місяців), надалі - не рідше, ніж 3-4 рази на рік. Ідеально, якщо загальні аналізи сечі і крові будуть підтверджувати здоров'я вашого малюка перед кожною вакцинацією, а також після ГРВІ. У тому випадку, коли виявлена будь-яка патологія з боку органів сечової системи, то кратність проведення аналізів визначається нефрологом.

 

Аналізи крові

Аналізи крові - це дослідження, до якого з дитинства доводитися стикатися всім, в тому числі й дітям. Цих аналізів безліч, з їх допомогою можна припустити наявність в організмі запалення, виявити інфекцію, подивитися як працюють різні органи і системи. Як правильно підготувати малюка до обстеження і про що розкажуть результати аналізів?

Щоб не боятися ...

Практично всі діти бояться медичних процедур, особливо, коли мова йде про уколи. І, звичайно, ж, для цих страхів є всі підстави, адже малюки на відміну від дорослих, не можуть собі пояснити, навіщо терпляче переносити хворобливі і неприємні процедури. Малюк просто не в змозі взяти себе в руки, як би ви не вмовляли. Тому, навіть найменшій дитині потрібно по можливості серйозно пояснювати, що з нею будуть робити і для чого. Не так важливо, чи зрозуміє малюк ваші пояснення. 

 

     Читати далі...

 



Аналіз калу

Аналіз калу маляті доводиться здавати набагато рідше, ніж аналізи крові і сечі. Однак, ці дослідження дозволяють виключити ряд захворювань, уточнити, як працюють органи шлунково-кишкового тракту та організм в цілому.

Аналіз калу на найпростіші

Цей аналіз робиться при підозрі на зараження найпростішими і в якості попереднього аналізу перед плановою госпіталізацією в стаціонар, а також при оформленні дитини в дитячі установи і т.д.

Підготовка до аналізу калу
Кал збирають в одноразовий контейнер з кришкою, що загвинчується і ложечкою (його можна отримати в процедурному кабінеті) в кількості не більше 1 / 3 об'єму контейнера або в чисто вимиту скляну банку. На контейнері обов'язково вказують розбірливо прізвище, ініціали, дату народження пацієнта, дату і час збору матеріалу.

 

     Читати далі...

 



 Електроенцефалографія у дітей

У деяких випадках дитині може бути призначено таке дослідження, як електроенцефалографія. Що це за процедура, коли вона може бути необхідна і як батьки повинні підготуватися до її проведення?
     
Електроенцефалографія (ЕЕГ) - це метод дослідження функціональної активності головного мозку, заснований на реєстрації електричних потенціалів мозку. Набір візуальних кривих, одержуваних у ході електроенцефалографічного дослідження, називається електроенцефалограма. Відомо, що основними елементами центральної нервової системи є нервові клітини - нейрони. У головному мозку людини нараховуються мільярди нервових клітин. Нейрони мають унікальну особливість - вони здатні генерувати та проводити електричні імпульси. Сумарна активність великої кількості нейронів формує так звану біоелектричну активність головного мозку. Її можна реєструвати з електродів, розташованих на поверхні голови пацієнта. Запис ЕЕГ є відображенням роботи мозку. 

 

     Читати далі...

 



Електрокардіографія

Електрокардіографія або метод електрокардіографічного дослідження є найпоширенішим при вивченні діяльності серця в осіб будь-якого віку. Крім того, цей метод є першим і обов'язковим на початку шляху обстеження пацієнта при підозрі на захворювання серцево-судинної системи. Електрокардіограма представляє собою криву струмів збудження серцевого м'яза.
     
Для чого ж взагалі роблять електрокардіограму? Найважливіша і своєрідна роль серця як насоса, що перекачує кров в судини, в значній мірі визначається активністю його середньої оболонки - міокарда (серцевого м'яза). Електрокардіографічне обстеження дозволяє оцінити стан обмінних процесів у міокарді, визначити ознаки збільшення порожнин серця (передсердь і шлуночків), визначити за непрямими ознаками ненормальне потовщення стінок серця (міокарда). 

 

     Читати далі...

 



Ультразвукова діагностика

Ультразвукова діагностика - метод дослідження, що дозволяє розпізнати патологічні зміни окремих органів і систем організму за допомогою ультразвукового дослідження, заснованого на принципах ехолокації - випромінювання зондуючого імпульсу ультразвуку та прийомі з подальшою комп'ютерною обробкою сигналів, відбитих від поверхні середовищ з різною акустичною щільністю. Ультразвукове дослідження (УЗД ) абсолютно нешкідливе, лікарі УЗД постійно працюють у звичайній медичній формі без усякого захисту. А гель, яким змащується датчик, складається з водяної основи і служить для того, щоб між датчиком і поверхнею тіла не було повітряного прошарку.
     
Направлення на УЗД
Практично в будь-якій поліклініці або діагностичному центрі, у який ви звернетеся для ультразвукового дослідження, у вас вимагатимуть направлення. Для чого? 

 

     Читати далі...

 



Рентгенівське випромінювання

Відомо, що рентгенівське випромінювання, крім своєї діагностичної цінності, може негативно вплинути на організм людини. Тому напевно більшість батьків при призначенні дитині рентгенологічного дослідження відчувають сумніви з приводу необхідності проведення такої процедури. У яких випадках це дійсно необхідно і як максимально убезпечити дитину від впливу шкідливого випромінювання?
     
Що таке рентгенівське випромінювання?
     
Рентгенівське випромінювання - це потік квантів, що не мають електричного заряду і розповсюджуються прямолінійно зі швидкістю світла. Воно має велике значення в медицині і є одним з найважливіших методів клінічних досліджень. Рентгенівське випромінювання має особливі властивості, які не характерні для видимого світла. Воно проникає через тіла і предмети і поглинається в залежності від питомої ваги тканини.

 

     Читати далі...

 



Ендоскопія

Маленькі діти часто засовують у ніс різні предмети, можуть проковтнути шпильки, ґудзики, монетки. Далеко не завжди чужорідне тіло може вийти назовні самостійно. Самий вірний крок в такій ситуації - звернення до лікаря, який зможе визначити ступінь небезпеки і можливо, вашій дитині знадобиться ендоскопія. Таке дослідження внутрішніх органів сьогодні стало невід'ємною частиною педіатрії. Воно дає необхідну інформацію про стан внутрішніх органів, не представляючи небезпеки для дитини.
     
В останні десятиліття в сучасній медицині широке поширення одержали методи діагностики та лікування захворювань внутрішніх органів, які дозволяють обходитися без широких відкритих хірургічних втручань. Найбільш активно цей напрямок в медицині розвивається стосовно дослідження порожнистих органів, таких як органи шлунково-кишкового тракту (ШКТ), дихальних шляхів, сечової і статевої систем і ін. 

 

     Читати далі...

 



Діагностика алергії

Алергічні стани і захворювання у малюків зустрічаються досить часто. При цій патології для уточнення діагнозу і призначення необхідного лікування використовують цілий ряд діагностичних тестів.

     

Алергопроби

Постановка шкірних алергологічних проб - це традиційний і достовірний метод діагностики алергії, метод виявлення специфічної чутливості організму. Шкірні тести на алергію зазвичай включають прик-тести (метод уколу), скаріфікаціонние (метод подряпини), і внутрішньошкірні проби з різними наборами алергенів.

     

Показання до призначення аналізу:

Діагностика алергічних захворювань (бронхіальна астма, полінози, атопічний дерматит, екзема, харчова алергія, алергія на ліки, респіраторні алергози (риніти - нежить, синусити - 

 

     Читати далі..

 



 

HotLog

Анимационная картинка танцы

блестяшки для аськи