Пожежі Звернення Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області до жителів Дніпропетровщини Пожежі – найбільш масові і розповсюджені лиха: вони відбуваються практично в усіх районах нашої країни, особливо влітку в лісах, на торф’яниках, полях, у житлових будівлях і на промислових підприємствах. Вогонь знищує будівлі і споруди, дерева і тварин, зазнають каліцтв і гинуть люди. Причинами виникнення пожеж у природних екосистемах можуть бути – кинутий недопалок або сірник, розведення вогнища і необережне поводження з ним, роботи у лісових районах (утилізація сміття, будівництво і т. д.), випалювання трави на лісових галявинах. У 90 % випадків причина виникнення лісових пожеж – людина.
І хоча всі розуміють усю користь того, що дають нам зелені насадження, але чому ж тоді так безжалісно нівечать їх? Щоб виростити лісові насадження, потрібно кілька десятків років. Попереду Пасхальні і травневі свята, коли за гарної погоди люди звично потягнуться на пікніки у ліси й лісосмуги, на береги водойм, у передмістя – на дачні ділянки. У цей період року різко збільшується кількість пожеж у лісостеповій зоні, загорянь торішнього сухостою довкола дачних кооперативів, у приватному секторі, біля доріг. Затим розпочнеться сезон масового відпочинку людей – канікул та відпусток, коли тисячі людей перемістяться з міст та селищ у зелену зону, що теж посилить пожежну загрозу лісам.
Аби уникнути подібного, слід пам’ятати, що розкладати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі забороняється! За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум’я, особливо у хвойному лісі. Забороняється розпалювати багаття на торфовищах, поблизу копиць сіна, скирт соломи. Пожежну небезпеку становлять і старі пні та сушняк. Слід дуже пильно наглядати за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні. Правила безпеки під час виникнення пожежі в природних екосистемах:
Перша допомога при опіках:
Виконання вищевказаних правил та заходів зробить Ваш відпочинок радісним та безпечним. Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області
Інформування населення про пожежну безпеку у побуті Із наближенням зими та настанням холодів у людей виникає потреба обігріти свою оселю. Для цього використовуються різноманітні обігрівачі, проте вони здатні не лише дарувати тепло, але є небезпечними під час експлуатації. Як свідчить статистика більше 80 % пожеж виникає у житловому секторі, кожна друга пожежа стається внаслідок необережного поводження з вогнем, кожна четверта – пов’язана з порушенням вимог пожежної безпеки під час експлуатації електропобутових чи опалювальних приладів. Що необхідно пам’ятати, щоб уберегти себе та свою оселю від пожежі:
Під час користування електричними приладами категорично забороняється:
Для запобігання нещасним випадкам під час користування газовими приладами забороняється:
Під час експлуатації печей необхідно суворо дотримуватись таких вимог:
Забороняється:
Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в сім’ї, особливо з дітьми, не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежної допомоги, гасіння пожежі в початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Якщо у вас або у ваших сусідів сталася пожежа, головне — відразу ж викликати пожежно-рятувальну службу за номером телефону «101»!
Рекомендації по безпечному використанню електроприладів у побуті. 1. Своєрідним «слабким місцем» багатьох електроприладів є мережевий шнур. Через часті вигинів з часом можливий надлом або обрив жили, що веде до іскріння, нагрівання і, можливо, спалаху ізоляції. Найчастіше таке пошкодження виникає в місці кріплення шнура до вилки. Не тягніть за шнур, щоб витягти вилку з розетки. Необхідно також стежити за справністю ізоляції кабелю живлення, так як будь-який дотик до оголеного проводу може мати серйозні наслідки. Ніколи не користуйтеся електроприладами з пошкодженою ізоляцією проводу. 2. Ремонт електричних приладів повинен виконувати тільки кваліфікований фахівець. Знявши кожух електроприладу, ви вже піддаєте себе смертельній небезпеці, тому що в багатьох пристроях навіть після їх відключення від мережі деякий час зберігається електричний заряд на конденсаторах, а при наявності в приладі високовольтних елементів схем (наприклад, в телевізорах, ЕЛТ-моніторах) отримати електричний удар можна, лише наблизивши руку на небезпечну відстань до такої ділянкиі схеми. 3. Вентиляційні отвори електроприладів - зона підвищеної уваги. Не допускайте попадання через них рідин або металевих предметів всередину приладу. Для цього ніколи не ставте на телевізор, монітор, програвач вази з квітами, не дозволяйте дітям кидати що-небудь всередину корпусу через отвори, не кладіть на поверхню електроприладів дрібні металеві речі (скріпки, шпильки, ключі тощо). У той же час не можна чим-небудь закривати вентиляційні отвори, щоб уникнути загоряння приладу. 4. Ніколи не користуйтеся електроприладами у ванні або під душем - волога шкіра і заземлювальна властивість металевої ванни не залишать вам щасливого шансу в разі падіння у воду чи наявності пошкоджень в ізоляції. Також не користуйтеся електроприладами з живленням від електромережі на вулиці під час дощу, снігопаду або туману. 5. Не залишайте електроприлади включеними без нагляду. Це стосується також і пристроїв, які можуть функціонувати в так званому «черговому режимі», практично не споживаючи електроенергії, але залишаються підключеними до мережі для виконання деяких своїх функцій (телевізори, відеомагнітофони, музичні центри, DVD-програвачі, комп'ютери і т.п. ). Подивіться в керівництво з експлуатації - як правило, не дозволяється залишати прилад у черговому режимі більше 1-2 діб. 6. Запросіть фахівців для перевірки стану електропроводки та електричних приладів у вашій квартирі. Зверніть увагу на обов'язкову наявність заземлення корпусів електроприладів. Можна також встановити пристрій захисного відключення (УЗО) - спеціальний автомат, що відключає подачу електроструму у разі дотику людини до струмоведучих частин електромережі. 7. Роз'яснюйте дітям правила користування електроприладами, для маленьких дітей і домашніх тварин обмежте можливість небажаного контакту з електрикою: закрийте розетки спеціальними заглушками, не залишайте в розетці вилку, навіть якщо електроприлад вимкнений. |
|