Чому діти люблять рекламу?

     

 

Чи шкідлива реклама? Фахівці вважають, що шкідлива настільки ж, наскільки, в принципі, шкідливо все непомірне.
     
Звичка їсти перед телевізором (та ще без розбору все, що рекламують) призводить до гастриту. Звичка сидіти близько до екрана шкодить зору. Цілодобовий перегляд телепередач замість ігор на свіжому повітрі однозначно шкідливий зростаючому організму. Так чому ж діти так ласі на рекламні ролики і вважають за краще їх будь-яким іншим розвагам?
 
Тому що вона гучна
По звуку реклама дуже виділяється на тлі тієї програми, яку перебиває. А всі незвичні слухові подразники дуже приваблюють маленьких дітей.
 
Тому що вона проста і коротка
Людина здатна добре вникати в інформацію лише кілька хвилин, потім повинен бути перепочинок або перемикання уваги. Що вже говорити про малюка, увага якого розсіюється ще легше, ніж увага дорослого, і який не здатний зосередитися довше, ніж на 3-5 хвилин? Рекламний ролик триває оптимальне з точки зору сприйняття дитиною час.
 
Тому що вона схожа на казку
Сценаристи реклами не дарма їдять свій хліб: практично кожен ролик – це закінчений сюжет, де запам'ятовуються персонажі. Для дитини коротенька «казочка» про товар, підкріплена яскравими картинками і ​​мелодією, цікава так само, як і мультфільм, який не має відношення до реклами.
 
Тому що вона красива
Малюки від півроку до 2-3 років вбирають будь-яку нову інформацію як губка. Чим яскравіше, доступніше і привабливіше інформація, тим вона цікавіше. У рекламі інформація про продукт «упаковується» в дуже привабливу обгортку, від якої не відірвати очей. Виробники реклами не економлять на якості: усі картинки яскраві, контрастні – саме такі, які найлегше сприймаються маленькою дитиною.
 
Тому що вона регулярна
Повторення – мати навчання, все дуже просто. А рекламні блоки переривають телепрограми із завидною частотою. Будь-яка мати, вимушена по 125-му разу розповідати на ніч казку про Курочку Рябу, зрозуміє, що в ній дуже багато спільного з рекламою яких-небудь курячих стегенець. А малюк щасливий – для нього важливо, що в ході розповіді або перегляду він дізнався історію, зустрівся зі старими знайомими героями, знає, що буде далі.
 
Тому що вона вчить їх життя
У рекламі використовуються впізнавані образи – мама і тато, діти, собака, будинок. Малюк дізнається про звичне коло спілкування, знайомиться зі світом. Можна сказати, що для нього це підручник життя.
 
Тому що вони не вміють критикувати
Дорослі здатні ставити внутрішні заслони від непотрібної інформації, «фільтрувати» її. Дітям 4-6 років таке не під силу. Критичне ставлення до подій, здатність до аналізу починає «прокльовуватися» тільки в перехідному віці. Ось чому дитина свято вірить у те, що рекламований товар – найкращий, і настійно переконує маму купувати тільки його.
 
Тому що вони бояться, що їх мало люблять
Для дітей, які відчувають недоласканність, покупка мамою рекламованої ляльки стає зайвим підтвердженням того, що мама думає про них. Для підлітків, які страждають від реальних і вигаданих недоліків, рекламований товар стає мірилом успіху в однолітків або панацеєю від проблем (наприклад, прищів).
 
Реклама «зрушує» реальність, робить її віртуальною, порушує закономірний хід речей. Наприклад, вриваючись в кіно посеред трагічної сцени, рекламний ролик не тільки перериває сюжет, а й порушує відповідний емоційний фон: замість співпереживання дитина мимоволі починає наспівувати слідом за рекламними героями. Це ускладнює процес становлення емоційної сфери малюка і, як наслідок, може привести до нестійкості психіки, до складнощів з адекватним виразом почуттів і т.п. На щастя, ліки від цього є, і прості: поменше телевізора, побільше прогулянок, ігор з улюбленими батьками та однолітками, читання цікавих книг, ліплення та малювання, що тренують пам'ять і будять фантазію.
 
 
Стаття надана сайтом журналу «Деті.ru»

HotLog

Анимационная картинка танцы

блестяшки для аськи