Ленінський район. ДНЗ № 189

   





HotLog

Анимационная картинка танцы

блестяшки для аськи

Чому діти ламають іграшки?

Багато дорослих сприймають зламану іграшку як особисту образу: "Не думає про батьків, не береже речі, на зло все псує". Але перш ніж виносити вердикт "Іграшки забрати, нових не купувати" і оплакувати свою педагогічну неспроможність, варто розібратися, чому діти ламають іграшки.
 
"Що там усередині"? Рідкісна дитина зростає, жодного разу не поставивши це питання. Так що іграшки і інші речі розламуються і розбираються, щоб відкрити секрет свого пристрою власникові. І недаремно. Це той вид руйнування, який в майбутньому обов'язково приведе до творення, конструювання власних механізмів і необхідної бази знань у юного винахідника.
   
А доки прислухайтеся до питань дитини, намагайтеся відповідати на них. І при необхідності акуратно демонструйте вміст іграшки: розпоріть шматочок шва, щоб показати, чим набито плюшеве звірятко або, озброївшись викруткою, дістаньте мотор з літака.

 

Творче перетворення. Дівчаток, що підстригають ляльці волосся, і хлопчиків, що відривають колеса у машини, об'єднує загальне прагнення отримати потрібні іграшки з тих, що є під рукою. Якщо задум вдасться, в ляльковій сім'ї з'явиться папа, пластиліновий автобус зможе їздити, як справжній, а у вас буде привід гордитися креативним мисленням своїх чад.
 
Все по-справжньому. Гра - це серйозно. І не дивно, що перемога над злим драконом закінчується розбиванням ворога на шматки. Адже якщо постійно думати про збереження іграшкових лиходіїв - справжня гра не вийде. Але зараз неважко знайти конструктор, з якого дитина зробить відповідного монстра і збиратиме і розбиратиме так часто, як треба.
 
Просто не подобається. Буває, сама іграшка несимпатична дитині. А частіше - неприємний втілюваний нею персонаж. І означає, дуже скоро людина-павук або безглузда свиня-скарбничка опиняться у відрі для сміття. А ви як поступаєте з подарованими потворними дрібничками?

 

Вихід гніву. На жаль, дорослі іноді зриваються на дитині через власні проблеми. А малюкові тільки і залишається, що крушити іграшки. Навчіть дитину конструктивно боротися з гнівом. Способів багато, але найважливіший з них - особистий приклад.
 
Задоволення від руйнування. Візьміть в руки молоток і спробуйте розбити в дрібну крихту яку-небудь пластмасову китайську машинку. Якщо вам вдасться відчути радість, зниження психічної напруги і захоплення процесом, ви швидше зрозумієте дитину.
 
Нав'язливі рухи. Деякі дорослі мають шкідливу звичку теребити в задумливості ґудзик або гризти олівець. Дитина так само може машинально вертіти ляльці голову або відколупувати фарбу на машинці. 
 
Не по інструкції. Знайомство з іграшкою повинно розпочинатися із спільних ігор малюка і дорослого. Так дитина швидше навчиться правильно використати ігровий матеріал. Окрім цього, для безпеки слід враховувати вікові обмеження.

 

Невідомі закони світоустрою. Не усі діти знають, що пластмаса може ламатися, а папір розмокає у воді. І довго зберігається дитяча переконаність, що все можна виправити і полагодити. Часто, дізнавшись про безповоротність поломок, малюки засмучуються більше за дорослих.
 
"Не дам"! У сім'ї, де декілька дітей, іграшки нерідко стають причиною сварок. Бажання поділити все порівну або прагнення нікого не підпускати до своєї власності погано позначається на цілісності дитячих речей. Але в цій ситуації примирити дітей набагато важливіше, ніж піклуватися про збереження іграшок.

 

Привертання уваги. Якщо дитині бракує батьківської уваги, вона може спробувати його отримати за допомогою нестерпної поведінки і порушення заборон. Найчастіше дитина робить це не усвідомлено, просто тому, що з досвіду знає - так її швидше помітять. У цій боротьбі за батьківську любов можуть постраждати і іграшки, особливо якщо ви бурхливо переживаєте кожну їх поломку. Але хіба про іграшки тут треба турбуватися?
 
Безлад в дитячій. На розкидані іграшки обов'язково хто не-будь сяде або наступить. Не кожна машинка або лялька після цього уціліє. Тому разом з дитиною придумайте, як розташувати дитячі речі, щоб їх було зручно зберігати, прибирати і діставати для ігор. Навчіть складати по місцях хоч би найцінніші і крихкі іграшки.

 

Неякісні іграшки. На жаль, зараз дуже багато іграшок робляться без урахування того, хто і як їх використовуватиме. Причому ні відома марка, ні висока вартість дитячих товарів не дає гарантії, що у неї не почнуть відвалюватися деталі.
 
Ось далеко не повний список причин, чому діти ламають іграшки. І хоча в деяких випадках вони усвідомлюють, що роблять, немає демонстративного "на зло батькам". Дошкільник не здатний розробити план помсти. Тому не карайте малюка, а зосередьтеся на вихованні ощадливості. Не варто відразу викидати поламані іграшки і вже точно не треба негайно бігти в магазин за новими.
   
Навчіть дитину лагодити зіпсовані речі. Ви побачите - стара шабля, до якої малюк сам приробить ручку, буде йому особливо дорога. Даруйте дитині саморобні іграшки і разом майструєте бракуючи для гри предмети. І найголовніше - поважайте право власності дитини на іграшки, довіряйте їй - тільки так малюк навчиться піклуватися про свої речі.