Чому діти бояться лікарів?

     
Діти до 2-3 років вже добре усвідомлюють, що їм подобається, а що ні, намагаючись уникати неприємних ситуацій. Саме у цей момент формується істинне відношення до докторів.
 
Насторожувати дитину може багато що: 

Холодні руки доктора і металеві інструменти, тривале очікування в задушливому коридорі, велика кількість сторонніх людей. Плач і крик інших дітей, неодмінні супутники черги перед медкабинетом, так само не кращим чином впливають на упевненість і гарний настрій дитини. Звичайно, найбільше неприємні дітям хворобливі процедури (забір крові) або процедури, що тимчасово обмежують свободу дитини (ЕКГ, УЗД) викликають у дітей страх лікарів.

     
У тому, що дитина боїться лікарів, винні також і батьківські розповіді, що огляд - це не страшно. Фрази типу "чик - і все" або "як комарик укусить" не лише не вселяють упевненості, але навпроти, занурюють дитину в томливе очікування чогось хворобливого.
 
Що робити, якщо дитина боїться лікарів?
Щоб дитина почувала себе максимально комфортно при спілкуванні з доктором, вам потрібно приділити для цього деякий час і зняти зайву напругу. І ось як цього добитися найпростіше:

 

  • Для зовсім маленьких дітей основний страх - самотність. Тому, не відпускайте дитину з власних рук. Візьміть з собою в лікарню яскраву іграшку і питну воду. Так дитині буде комфортніше і цікавіше в очікуванні черги.
  • Коли дитина підросла, з нею обов'язково треба радитися і повідомлятися заздалегідь про візит до доктора. До того ж маленька дитина дуже цінує свою самостійність і вашу довіру. Попереджаючи її заздалегідь, ви лише підтверджуєте її "дорослість".
  • Коли належить пройти серйозне обстеження на апаратурі, здати кров або зробити щепленняроз'ясніть дитині напередодні навіщо це треба. У дитини буде досить часу, що б впоратися із занепокоєнням і уникнути несподіваних, невідомих речей.
  • У кабінеті у доктора нічого не вимагайте від дитини. Дайте їй час оглядітися і звикнути до нового приміщення, тоді огляд пройде м'яко і благополучно. У випадку якщо дитина злякалася і заплакала - допомогти може тільки ваша розрада.
  • Перемикання уваги - також непогано працює. У доктора, швидше за все, є іграшки, яких немає у вашої дитини. Можна запропонувати подивитися у віконце, в папір, який пише доктор, - там завжди знайдеться маса цікавого.
  • Намагайтеся не загострювати увагу дитини на неприємності процедур, не загрожуйте уколами неслухняним дітям і не залякуйте наслідками хвороб.
  • Прочитайте про доброго доктора. Якщо дитина любить читання, знайдіть барвисту дитячу книжку Чуковського " Айболит" і разом прочитайте її. Намагайтеся зацікавити малюка сюжетом.
  • Грайте з дитиною в "лікарню". Придбайте у "Дитячому світі" спеціальний дитячий наборчик медичних інструментів. Візьміть, наприклад, ведмедика і скажіть, що у нього болить шийка і його потрібно полікувати, самі виступіть в ролі пацієнта і покажіть, як потрібно діяти: нехай малюк втягнеться в гру і стане " лікарем" для свого "пацієнта". "Перш ніж піти з дочкою на огляд до лікаря, я купила в аптеці спеціальний шпатель для оглядання горла і дозволила їй спочатку оглянути себе, а потім ми помінялися ролями, - розповідає 31-річна мама Іри, Олена. - У результаті під час нашого останнього відвідування лікаря доктор був приємно здивований тим, що моя 13-місячна дитина була таким чудовим пацієнтом".
  • Уникайте походів в поліклініку по понеділках та п'ятницях. Зазвичай саме в ці дні у кабінетів лікарів скупчується найбільше народу. Причому серед здорових діточок, що прийшли на медогляд, в одній черзі сидять і батьки з хворими дітьми. По можливості намагайтеся записуватися на прийом в інші дні тижня, в перші години пополудні.
  • Розпочніть з ваших питань. Перш ніж доктор почне огляд вашого улюбленого чада, поставте йому декілька питань. Це допоможе малюкові освоїтися, і він більше не переживатиме, що уся увага доктора зосереджена тільки на ньому.
  • Принесіть з собою іграшку. Деякі діти почувають себе спокійніше і затишно, коли бачать, що їх улюбленому кроликові або ведмедикові оглядають вушка, а потім тільки торкаються до них. 
  • Візьміть з собою чоловіка. Попросіть піти з вами на дитячий огляд чоловіка. 
  • Сплануйте швидкий відхід. Напевно після планового лікарського огляду ваш малюк захоче скоріше оказатися вдома. І це бажання крихітки краще виконати якнайскоріше. Перед походом до лікаря надіньте на малюка зручний одяг, який можна буде легко зняти і назад надіти на нього. І не витрачайте час на те, щоб постояти в черзі в реєстратурі, щоб записатися на наступний прийом. Краще зробити це по телефону.
 

HotLog

Анимационная картинка танцы

блестяшки для аськи