Наставництво Наставництво – це підтримка, супровід і настанова молодої особистості на шляху розвитку власного потенціалу, вибору та професійного зростання. Основу наставництва складає педагогіка співробітництва педагога-професіонала і молодого спеціаліста з метою введення в професію, коли в процесі педагогічної діяльності наставник передає свої знання і досвід, ознайомлює з вимогами, традиціями, розпорядком дня в навчальному закладі, допомагає швидко і спокійно війти в нове життя. Наставництво – це двосторонній складний і багатогранний процес, в якому відбувається особистісне і професійне зростання як педагога-наставника, так і педагога-початківця.
Найбільшим ускладненням в роботі починаючих педагогів є те, що з першого дня роботи вони мають ті ж самі обов’язки згідно Посадової Інструкції і несуть таку ж відповідальність, як і досвідчені вихователі, а батьки і колеги очікують від них професійних дій. Та багато початківців бояться власної некомпетентності у взаємодії з вихованцями, їх батьками, критики адміністрації та педагогів-майстрів, постійно хвилюються, що чогось не встигнуть або забудуть. Предметом особливої уваги й турботи керівництва дошкільного навчального закладу є становлення молодих спеціалістів. У 2016 – 2017 навчальному році в ДНЗ працювало три молодих спеціаліста: Вихрестюк О.В., Корж М.Б., Якименко Ю.М. Робота з молодими спеціалістами велась відповідно до плану роботи. За молодими спеціалістами були закріплені досвідчені педагоги-наставники (Івашина А.В., Лобода О.І., Хрящова Т.В.). В дошкільному закладі постійно працює «Школа молодого спеціаліста», для визначення напрямків роботи школи щороку проводиться діагностика професійної майстерності та компетентності молодих спеціалістів з питань дошкільної освіти. Результати діагностики показали що наряду з наставниками у педагогів початківців підвищився професіоналізм, творчість, ініціатива, якість освітнього процесу.
Основні методи роботи наставника з молодим спеціалістом:
Завдання «Школи молодого спеціаліста»:
Технологія роботи з молодими педагогами, яка передбачає формування професійної активності молодого спеціаліста, містить такі етапи та напрямки роботи:
|
|