Догляд за дитиною

 

  • Батькам слід постійно стежити за чистотою рук дітей і їхнього одягу. Після вулиці діти повинні ретельно мити руки з милом. Кожен день в кімнаті слід проводити вологе прибирання, щоб в кімнаті було свіжо і чисто.
  • Також рекомендується провітрювати кімнату дітей перед сном.
  • У будинку завжди повинен бути ідеальний порядок, особливо в дитячій кімнаті. Діти повинні мати свій градусник, посуд, мило, гребінець та інші необхідні предмети. За дітьми потрібен постійний догляд і турбота батьків.
  • У літній час дітям бажано перебувати на свіжому повітрі. При цьому діти повинні бути одягнені в легкий одяг, який не заважав би їхньому руху. Крім цього, одяг повинен захищати їх від сонячних променів, щоб уникнути опіків. Перед прогулянкою варто одягати дитину по сезону.
  • Також рекомендується стежити за нігтями дітей, які у них швидко відростають. Слід якомога швидше стригти нігті, щоб під ними не забивався бруд.
  • Педагоги радять батькам стежити за здоров'ям і зовнішністю своїх дітей.

 

 

Малюкам треба мити голову частіше за дорослих — не рідше ніж раз на тиждень. Адже дитина дуже активна, багато бігає, стрибає, а отже — більше пітніє. Тому на волоссі накопичується пил і бруд. Мити дитяче волосся треба обережно, не смикаючи і не сплутуючи його.

 

Ідеальна вода для такого миття — кип'ячена, але можна використати пом'якшену воду.

 

Найкраще використовувати "Дитяче" мило або спеціальні дитячі шампуні без домішок.

 

Якісний дитячий шампунь має бути прозорим, блідо-жовтуватого кольору.

 

Іноді шампуні для дітей виготовляють з екстрактом ромашки, який добре впливає на ніжне та м'яке волоссячко.

 

Останнім часом на вітчизняному ринку з'явилися дитячі шампуні "2-в-1", але ми б не радили користуватись ними. Часте застосування шампуню з кондиціонером позбавляє ніжне дитяче волосся природної пружності.

 

Не можна вкладати дитину спати з мокрою головою. Волосся слід ретельно витерти підігрітим рушником, дати підсохнути, а потім акуратно розчесати. Для цього виділіть індивідуальний гребінець для дитини, не забуваючи мити його хоча б раз на тиждень. При розчісуванні дійте дуже ніжно — не скубайте, не рвіть волосся — починайте розчісувати з кінчиків, а потім переходьте до коренів.

 

Не варто впадати у відчай, якщо у малюка одного-двох років волосся ріденьке і легке, як пух. З часом воно зміцніє, набереться сили. Всі матусі прагнуть бачити своїх хлопчиків, а особливо дівчаток, з густим розкішним волоссям. Але не треба забувати про генетику. Якщо волосся батьків не відзначається особливою густотою і пишністю, то й волосся їхніх малюків може мати саме батьківські ознаки. Головне, щоб голівка дитини завжди була акуратною, чистою, доглянутою.

 

Дуже шкодить дитячому волоссю сильне стягування різноманітними стрічками, резинками, заколками. Не можна дуже туго заплітати кіски. Якщо волосся негусте і слабеньке, краще зробити відповідну дитячу стрижку. 

 

Слідкуйте, щоб малюк не носив дуже тісної чи занадто теплої шапки, тому що діти порівняно з дорослими більше потіють.

 

Влітку не допускайте, щоб дитина була під палючим сонцем з непокритою головою: під дією сонячного тепла відбувається надмірне розширення кровоносних судин, а це в свою чергу призводить до застійних явищ — погіршується живлення волосся, воно може випадати.

 

Для дитячого волосся дуже важливим є дотримання елементарного режиму: якомога більше перебувати на свіжому повітрі, мати здоровий достатньої тривалості сон, побільше рухатись і вживати всі необхідні вітаміни. Ці нехитрі правила є запорукою того, що у малюків ніколи не виникнуть проблеми, пов'язані з волоссям.

 

Що робити, якщо дитина боїться мити голову?
Ситуація, коли малюк несподівано починає боятися мити голову, знайома багатьом батькам. Як правило, причиною цьому може послужити піна яка потрапила в очі або вода в носик. Так само подібну реакцію може викликати переляк, який дитина відчувала, якщо ви несподівано почали поливати її голівку водою, або якщо вода була дуже гарячою або дуже холодною.

 

У будь-якому випадку вам доведеться допомогти дитині подолати цей страх. Однак при цьому не рекомендується застосовувати силу, в тому числі і психологічний тиск. Такими методами ви можете тільки погіршити ситуацію і виробити у дитини неприязнь до водних процедур у цілому. Тому якщо ви зіткнулися з категоричним запереченням миття голови і не допомагають жодні вмовляння, то краще відступити і на наступний раз вже придумати якусь тактику.

 

Скоріше за все вам доведеться придумати свій унікальний спосіб повернути дитині любов до миття голови, так як кожна дитина потребує індивідуального підходу. Деякі варіанти, які якщо і не стануть для вас стовідсотковим попаданням, то покажуть напрямок, в якому слід рухатися. Тільки ви знаєте свою дитину досить добре, щоб знайти ключик до її страхів.

 

1. Сьогодні у продажу можна знайти спеціальні козирки, які надійно захистять обличчя дитини від потрапляння піни або води. При цьому виглядають вони дуже мило і виконані, як правило, в яскравій колірній гамі, що сприяє залученню уваги дитини.

 

2. Більшу ефективність мають різні ігрові процеси, якими можна супроводжувати миття голови. Наведемо кілька прикладів:

 

  • Можна запропонувати дитині пограти в водолаза, який шукає скарб під водою і для цього краще використовувати додаткові аксесуари - наприклад, одягнути окуляри або маску для плавання, а під воду помістити шуканий скарб.

 

  • Якщо мова йде про дівчинку, то головним помічником, природно, стане лялька. Запропонуйте дитині вимити голову ляльці, аргументувавши це тим, що у неї некрасива зачіска та брудне волосся. При цьому можна влаштувати своєрідний «паровозик» - малятко посадить у ванній перед собою ляльку і буде мити їй голову, а ви, перебуваючи позаду і примовляючи, що у всіх справжніх принцес завжди чисте і красиве волосся, почнете мити волосся самій дитині.

 

  • Так само можуть допомогти ігри з мильною піною. Створіть її побільше і почніть з дитиною будувати різні фігури - наприклад, погони на плечах у хлопчика або хутряний комір на плечах у дівчинки. Ну а який же наряд генерала без кашкета на голові чи принцеса без корони? Таким чином, мильна піна вже опиниться на волоссі дитини і потім в процесі гри вона забуде про свій страх.

 

  • Як варіант, можна пограти в перукарню - ви покажіть дитині, як в салоні миють голову клієнтам. Причому це цілком можна влаштувати не під час купання, а окремо, використовуючи умивальник у ванній кімнаті. Тобто вся процедура буде дійсно схожа на салонну - ви посадіть дитину на стілець спиною до умивальника, укрийте плечі рушником, попросіть закинути голову назад і, підтримуючи однією рукою дитину під спинку, другою помиєте їй голову.

 

3. Як відомо, маленьких дітей приваблює все яскраве і барвисте, тому для купання ви можете вибрати спеціальні дитячі різнокольорові піни, які до того ж не щипають оченята.

 

4. Якщо дана проблема виникла з зовсім маленькою дитиною та рольові ігри поки не дуже ефективні, то доведеться використовувати різні відволікаючі «маневри». Наприклад, вгорі у ванній закріпіть якісь яскраві і рухомі іграшки, і під час купання залучіть до них увагу дитини. Вона буде дивитися вгору, автоматично закидаючи голову, і ви зможете потроху почати намилювати голову, а потім, також плавно змиєте піну з волосся. При цьому щоб відволікати увагу дитини від процедури, продовжуйте періодично ворушити іграшки і щось розповідати.

 

Це лише кілька ідей на тему. Ви ж зможете використовувати ігри, які особливо подобаються дитині. Зрештою, миття голови може стати своєрідним ритуалом, наприклад, необхідним для посвячення в лицарі. Ну а згодом необхідність у ньому сама по собі зникне.
 

 

 

Вушка - одно з найбільш вразливих місць маленької дитини. Та і дорослим не перешкодить знати, як правильно проводити щоденний догляд за вушною раковиною і як правильно очищати слуховий прохід. Адже при неправильному догляді дуже легко спровокувати захворювання або навіть пошкодити слух.

 

Не  слід використати палички з ватою!

 

Як доглядати за вухами маленької дитини:
  • Регулярно протирайте вушко, використовуючи для цього вологу віджату серветку;
  • Досуха витирайте вушка після купання;
  • Очищайте вушко за допомогою вати, згорнутої в м'яку турунду.

 

 

Як позбавитися від вушних забруднень, сірки, пробок.

 

Якщо у дитини або дорослого рясно виробляється густа, суха вушна сірка, і вухо часто забруднюється, лікарі все одно не рекомендують прибігати до використання ватних паличок в глибині вуха. Їх використання цілком безпечно тільки для зовнішньої частини вуха і області за вухами.

 

Порадьтеся з педіатром про використання медичних препаратів для розчинення і видалення сірки - чи слід прибігати до них у вашому випадку, як часто використовувати, і які саме засоби.

 

У разі, якщо ви підозрюєте наявність сірчаної пробки в вухі у дитини, негайно зверніться до фахівця! Спроби вивести пробки самостійно можуть пошкодити слуховий апарат.

 

Всі ми добре знаємо, що зуби псуються, оскільки бактерії, взаємодіючи з цукром, утворюють кислоту, яка нищить емалевий покрив. Цукерки і солодка їжа збільшують ризик карієсу, особливо якщо їх їдять між прийманнями їжі: на зуби більше часу діє цукор. Отже, ніколи не зарано почати догляд за зубами дитини. Коли виростуть перші два, кожного вечора витирайте їх і ясна зволоженою хустинкою. У 12 місяців ознайомте дитину з дитячою зубною щіткою: чистіть їй зуби після сніданку і перед сном, дозволяйте побавитися щіткою під час купання. 

 

Догляд за першими, або молочними, зубами забезпечить правильний ріст постійних зубів - близько шести років - і здорові ясна. Так Ви привчите дитину до першої важливої і корисної звички на все життя. У будь-якому віці заохочуйте дитину до огляду за зубами: грайте в зубного лікаря, чистіть свої зуби разом з нею.

 

Доглядати за зубами дитини можна починати вже з появи її перших зубчиків. Змочіть чисту хустинку. Посадіть дитину на коліна. Замотайте палець у хустинку і потріть пальцем навколо зубів і ясен.

 

З 18 місяців починайте чистити дитині зуби вологою щіткою з невеликою кількістю фторованої пасти (але можна і без неї, щоб уникнути того, що дитина проковтне трошки пасти під час чищення зубів). Чистіть так довго, як дозволить дитина. Можливо, у два роки вона захоче чистити їх сама. Однак Ви спостерігайте: вона повинна чистити правильно. Вчить дитину, стоячи з нею перед дзеркалом; поставте дитину за крок від раковини (можна на маленький стілець, якщо дитина ще не дістає до раковини) і станьте поруч, підтримуючи її руку, показуйте їй правильні рухи:
  • Ясна чистіть коловими рухами з обох сторін.
  • Верхні зуби чистіть від ясен донизу.
  • Поверхню різців чистіть уздовж ясен.
  • Нижні зуби чистіть від ясен вгору.

 

Потім нехай дитина сполощить рот і виплюне - це подобається найбільше.
     
Відвідування зубного лікаря
Дитина повинна відвідати стоматолога, перш ніж він буде лікувати її. Це треба зробити тоді, коли у дитини повністю з’являться перші зуби (близько 2,5 року). Якщо вона налякається, то сядьте в крісло, візьміть її на коліна і покажіть, як працюють усі прилади. На перевірку до стоматолога треба з’являтися регулярно кожні шість місяців. Він зможе вчасно призначити ліки, щоб запобігти карієсу зубів, і порадить домішки з фтором. Тому відвідуйте лікаря, навіть якщо впевнені, що зуби дитини здорові. Якщо з’являться дірки, то важливо їх вчасно запломбувати.

 

 

 

В будинку є місце, де діти майже ніколи не сумують, - це ванна. Однак мирні ігри з водою можуть перерости у бурхливі плескання. Як спрямувати дитячу енергію в мирне русло?

 

  • У ванній можна малювати. Для цього можна придбати спеціальні засоби - фломастери та олівці для малювання у ванній. Однак вони не дешеві. Використовуйте просту гуаш: нею можна малювати на кахлі, малюнки легко змиваються. Для малювання у ванній підійде і піна для гоління, попередньо пофарбуйте її в різні кольори за допомогою все тієї ж гуаші.

 

  • Пограємо в гру «тоне чи не тоне». Запасіться різними предметами. Кидайте їх по черзі в воду - нехай дитина ловить предмети і вгадує, тоне чи ні.

 

  • Ванна - це свята святих мильної піни і бульбашок. З піни можна спробувати зробити фігури, «бальні» сукні або піратські бороди, замки і гори. А бульбашки просто весело пускати.

 

  • «Пінний баскетбол». Вам знадобиться маленький «м'яч» з піни і велика пластикова миска, плаваюча у ванній. Запропонуйте своєму малюкові потрапити пінним «м'ячиком» в «кошик».

 

  • Діти будь-якого віку обожнюють ігри з водою, без кінця переливаючи її з однієї судини в іншу, туди і назад. Дайте малюкові пластмасові стаканчики і глечики різних кольорів і розмірів, нехай займеться цією серйозною і захоплюючою справою.

 

  • Ну і звичайно у ванній можна розігрувати різні сюжети: варити «кашу», готувати з піни обід. Або перетворитися в відважних моряків і рятувати потопаючих. Або битися з піратами, рятуючи від них свій корабель.

 

  • Граючи у ванній, можна досліджувати властивості предметів, наприклад. покладіть пластмасовий контейнер на воду. Почніть грати в навантаження тяжкості на корабель. Покладіть в контейнер невелику іграшку, потім ще одну. Навантажуйте разом з малюком контейнер, поки він не почне тонути. Поясніть дитині, чому він пішов до дна. Покажіть, як падають на дно важкі предмети: камінчики і іграшки.

 

  • Спробуйте пограти з губками: покажіть дитині, як можна набирати в губку воду і вичавлювати її в баночку зі шкалою міліметрів. На баночці виділіть маркером одне ділення, наприклад, 100 мл. Попросіть дитину наповнити баночку до рівня цієї позначки. Потім перелийте цю кількість в склянку. Обговоріть з малюком, що, виявляється, він налив у баночку рівно півсклянки.

 

  • Ще одну цікаву гру можна провести з двома контейнерами різної форми. Один повинен бути широким з низькими стінками, інший, навпаки, вузьким з високими стінками. Дайте малюкові мірну баночку, наповніть її забарвленою водою до певної позначки. Попросіть малюка вилити воду з баночки спочатку в один контейнер, а потім в інший. Запитайте його: «Як ти думаєш, у високому контейнері більше або менше води, ніж було в низькому? Чому її там стало менше?" Малюк повинен експериментувати і приходити до правильної відповіді самостійно.

HotLog

Анимационная картинка танцы

блестяшки для аськи