Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 189 Дніпровської міської ради "Золотий ключик", Новокодацький район, місто Дніпро

   





HotLog

Анимационная картинка танцы

блестяшки для аськи

Домашній дитячий спортивний комплекс

 

Дiти люблять стрибати, лазити і бігати. Дитина повинна багато рухатися - це корисно для здоров'я. Можна, звичайно, надати маляті повну свободу дій (що в деяких ситуаціях теж має сенс), але набагато цікавіше зайнятися разом. Якщо є можливість, краще за все встановити вдома стаціонарний дитячий спортивний комплекс. По-перше, дитина сприйматиме комплекс, як само собою зрозуміле. По-друге, малюка можна рано (в 10-12 місяців) познайомити зі снарядами. Дуже важливо відразу навчити дитину техніці безпеки. Якщо маленький поліз дуже високо вгору, нехай хтось обов'язково стоїть внизу і страхує. Якщо малюк виконує складну вправа - крутиться, підтискає ноги у висі, підтягується, нехай ніхто нікого не відволікає і не смішить. 

 

До того моменту, коли ви почнете залишати дитину саму бiля домашнього дитячого спортивного комплексу (приблизно в 3 роки), важливо знати: якщо ваш малюк впав і плаче або кричить, спокійно закінчуйте свої справи (можна домити, наприклад, тарілку) і йдіть до нього. Але якщо ви чуєте, що малюк впав і мовчить, відразу біжіть туди! 

 

Як вибрати домашній спортивний комплекс. Вибір дитячих домашніх спортивних комплексів сьогодні величезний: металеві та дерев'яні, що кріпляться врозпiрку або до стіни.

 

Дерев'яні дитячі спортивні комплекси більш естетичні в дитячій кiмнатi, але, на жаль, менш надійні. Комплекс можна придбати для однієї дитини, але для багатодітної або дуже гостинно ї сім'ї він не підійде, адже часто кількість за вагою у дерев'яних конструкцій тільки 60-75 кг. До того ж кріпиться вона, зазвичай, до стіни, а не між підлогою та стелею. 

 

Металеві дитячі спортивні комплекси теж бувають різні. Краще вибрати нековзне покриття сходинок на драбинках: воно, на відміну від фарби, не буде облупляться і дряпати ніжки маленьких гімнастів. 

 

Якщо є місце, краще відразу купити комплекс для всієї сім'ї, що витримує вагу до 100-150 кг. Адже і татові, і мамі теж дуже корисно на турнику повисіти, а малюк буде просто щасливий від можливості позмагатися з батьками. Чи багато хто з офісних працівникiв підтягнеться 10 разів? А діти - будь ласка! Для дітей дуже важлива можливість бути першим, але не варто грати в піддавки, краще тренуйтеся разом! Якщо місця в квартирі небагато, обмежтеся установкою шведської стінки з поперечними сходами зверху. Однак в таких малогабаритних дитячих спортивних комплексах i можливостi малогабаритні. Часто їх ще й ставлять так, що немає розмаху для качання на кільцях, а турник взагалі доступний тільки татові. 

 

При покупці спортивного комплексу зверніть увагу на комплектність. Цілком може бути, що половину з представлених на зразку снарядів вам запропонують купити окремо. В цьому є і плюси: можна, скажімо, відмовитися від гойдалок, якщо є кільця. 

 

Для сімейного стадіону бажано мати шведську стінку шириною 60-65 см з відстанню між сходинками 15-20 см і товщиною ступені не більше 3-х см, інакше маляті буде важко вхопитися за неї ручками. Непогано, якщо буде ще і горизонтальна драбинка, хоча б в кілька ступенів для старших дітей. 

 

Мотузкові сходи теж дуже гарний снаряд, що розвиває координацію і вестибулярний апарат. Чудово, якщо в малюків буде канат із зав'язаними на ньому вузлами, щоб зручно було по ньому лазити навіть зовсім маленьким. В стандартному наборі звичайно є трапеція (поперечина на мотузках), на якій можна підтягуватися і гойдатися. 

 

Окремо можна придбати боксерську грушу, дошку для жиму а також баскетбольне кільце. Незалежно від того, який комплекс ви оберете, під нього потрібен мат або матрац, а краще декілька. Можна покласти старий пружинний матрац, тоді не знадобиться батут, мрія про який виникає майже у всіх дітей. Буде легальне місце, де можна пострибати, тим самим ви врятуєте свої ліжка від стрибків юних конячок. 

 

Дитячий спортивний комплекс при відсутності місця. Трапляється, що батьки хочуть займатися фізичним розвитком своїх малюків, але дитячий спортивний комплекс поставити просто нікуди. Тоді побудуйте для малят смугу перешкод. Складіть історію, наприклад: «Ми зараз пiдемо через місток, через лісок, в нірку за грибами для їжачка». Спочатку покладіть на підлогу грати від ліжечка, слідом килимок («травичку»), далі вузьку доріжку з кубиків, похилу дошку («гiрку»), поставте стілець, щоб під ним проповзати; покладіть валик, щоб, сидячи на ньому, стрибати як жабка. Якщо кімната вузька, будуємо доріжку по довжині, якщо квадратна - по колу. Діткам подобається долати труднощі! 

 

Не соромтеся, складіть веселу казку або історію, заради якої варто рухатися. Вчiться новому. Чому саме? Проповзати в тунель, координувати рухи рук і ніг, зміцнювати м'язи, освоювати рухи по обмеженій поверхні - загалом, всіляко збагачуйте свій руховий досвід. 

 

Дитячий домашній спортивний комплекс своїми руками. 
1. Решітка від ліжечка. Покладіть її на підлогу - це чудова профілактика плоскостопості. 
2. Килимок - «травичка» (жорсткий килимок для передпокою). Ходьба по ньому зміцнює ніжки. Насипте на нього мозаїку, а потім вибирайте її елементи з «трави» - розвивається дрібна моторика. 
3. Палиці або склеєні скотчем доріжки з пластмасових кубиків. Можна використовувати при навчанні ходьбі по обмеженій поверхні та розвитку вестибулярного апарату. 
4. Скручений рулоном матрац, товста ковдра. Допомагає розвинути координацію і рівновагу. 
5. Стільці, табуретки. Під ними можна проповзати, як в тунелі, з них вийде чудовий потяг. 
6. Обруч. Навчайте малюка проповзати в нього, класти на підлогу - вийде «будинок». До речі, підійде він і для вивчення теорії множин (зберемо в обруч тільки червоні іграшки, м'ячі). 
7. Стрічка-липучка 3 м, м'ячики з флісу або м'які іграшки з нашитими на вухо шматочками липучки. Натягніть липучку між шафою і вікном на такій висоті, щоб дитина діставала, вставши навшпиньки, і тягнулася рости. Розвісьте на ній різні іграшки, а малюк буде цей «урожай» збирати. 
8. Коробки або ящики. Дуже знадобляться, щоб в них влазити або перелазити через них. 
9. Білизняний тазик. В нього можна закидати м'ячики, граючи в якусь подобу баскетболу для маленьких спортсменів. 
10. Подушки від дивана або поролон, обшитий тканиною. Можна перестрибувати через них, будувати з них різні перешкоди. 

 

Необхідно пам'ятати і виконувати правила проведення занять, щоб вони дійсно пішли на користь і не нашкодили вашому малюкові.
  • Перед початком занять обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Практично в кожній поліклініці є масажний кабінет та кабінет лікувальної фізкультури. Нехай лікар ЛФК або досвідчений масажист огляне вашу дитину, скаже, на що слід звернути увагу, покаже спеціальні вправи, які підходять саме для нього (одній дитині, можливо, знадобиться виконувати комплекс вправ, спрямований на зміцнення певних груп м'язів, а іншій - навпаки, на розслаблення і зняття тонусу). 
  • Заняття і інтенсивність навантаження повинні враховувати вік і рівень фізичного розвитку дитини. Форсоване навантаження не тільки не сприятиме фізичному розвитку, але, навпаки, призведе до погіршення здоров'я дитини, причому проблеми можуть з'явитися не відразу, а в більш старшому або навіть зрілому віці. З дитиною не можна робити те, до чого вона фізично не готова. 
  • Збільшуйте навантаження і тривалість занять поступово. Почніть з п'яти - десяти хвилин і доведіть час заняття до 40 -60 хвилин щодня. 
  • Слідкуйте за станом дитини під час занять, ні в якому разі не допускайте перевтоми. Краще позайматися три рази по 15 хвилин протягом дня, ніж один раз 45 хвилин. 
  • Заняття повинні проводитися через годину після або за півгодини до їжі. 
  • Якщо у дитини погане самопочуття, підвищена температура, слід скасувати заняття. 
  • Не змушуйте дитину, якщо малюк не налаштований на заняття, їх слід відкласти на якийсь час і запропонувати йому позайматися трохи пізніше. 
  • Для дітей дошкільного віку бажано, щоб заняття проходили в ігровій формі. 
  • У кімнаті, де ви займаєтеся, повинно бути свіжо, її слід добре провітрити або залишити відкритою кватирку. 
  • Вправи повинні бути підібрані таким чином, щоб гармонійно розвивалися всі групи м'язів. 
  • Чергуйте активні вправи з вправами на розслаблення. 
  • Завжди схвалюйте і хваліть вашого малюка, навіть якщо щось виходить не відразу - ваша підтримка і впевненість у його силах йому просто необхідні.