«Чарівні перетворення в Пісочної країні» Корекційно- розвивальне заняття з дітьми з особливими потребами: «Чарівні перетворення в Пісочної країні» Мета заняття: 1.Удосконалення навичок і вмінь практичного спілкування, використовування вербальних та невербальних засобів спілкування. 2. Розвиток фантазії, наочно-образного мислення, словесно-логічного мислення, творчого і критичного мислення, концентрації уваги, емпатії. 3. Зниження психофізичної напруги. 4. Актуалізація емоцій. Матеріал: лялька - Пісочна фея, маленькі іграшки. Обладнання: пісочниця, магнітофон. Хід заняття: Педагог: Діти , а ви любите казки? Я теж дуже люблю! Особливо ті, в яких є добрі чарівники і феї. Сьогодні я вам хочу розповісти одну казку. Десь далеко - далеко за морем - океаном, в тридев'ятому царстві, в тридесятій державі живе собі поживає Пісочна фея. І ця фея - не проста, вона добра чарівниця, яка любить дітей і дуже хоче з вами познайомитися. Педагог: А ви хочете потрапити в казку разом з нею? ... Діти : Так! Педагог: Але щоб потрапити в казку, потрібно дуже сильно, всією душею, всім серцем вірити в чудеса і всім разом промовити чарівні слова. Я зараз скажу вам заклинання , а ви постарайтеся його запам'ятати: Пісочна фея нам допоможи, У країну чарівну перенеси, У долоні плеснемо Раз, два і три, Серце своє для добра відтвори! Звучить музика Педагог: Ось ми і опинилися в казковій країні. Педагог бере ляльку - Пісочну фею і каже: Діти, подивіться фея дуже сумна ... Давайте я запитаю у феї, що сталося? Педагог робить вигляд, ніби фея каже йому щось на вухо, при цьому змінює свій вираз обличчя: здивоване, спантеличене ... Педагог: Фея розповіла мені, що у Всесвіті була пісочна країна з зеленими лісами, красивими квітами, блакитними озерами і сонячними містами. Жителі цієї країни були дуже щасливі, тому що їм ніхто нічого не забороняв. Вони могли їсти цукерки, кататися на каруселях, бігати по калюжам, розмовляти з незвичайними тваринами, птахами і квітами, дружити з гномами, співати і танцювати. Але одного разу злий чарівник знищив все в пісочної країні. І стала пісочна країна темною і млявої. Педагог: Добрі мої друзі , чи готові ви допомогти феї повернути красу в її країну? ... Діти. ( Відповіді ) Педагог: Дякую, що ви погодилися допомогти феї. Нам в дорозі допоможуть: вірність, доброта, хоробрість і дружба. Потрібно повторити правила Пісочній країни: Ви такі молодці! Ви - чарівники -творці Я відкрию вам секрети, Тільки знати треба Правила моєї країни Дуже всі вони прості! Зараз я їх викладу І запам'ятати прошу! Тут не можна кусатися І в очі піском кидатись! Пісок - мирна країна Можна будувати і чудити, Можна багато створити: Гори, річки і моря, Щоб життя навколо було Діти, зрозуміли мене? Педагог: А ось і пісочна країна, де живуть друзі пісочної феї . Подивіться. Як тут пусто і сумно. Один пісок. Але цей пісок не простий. Він чарівний. Він може відчувати дотики, відчувати, говорити. Ритуал «входу» в Пісочну країну
Вправа «Здрастуй, пісок!» Діти різними способами доторкаються до піску. Педагог: Покладіть долоні на пісок. Давайте його погладимо внутрішньої, потім тильною стороною долоні. Який пісок? .. Діти: (сухий, шорсткий, м'який). Педагог: Давайте з ним привітаємося: «Здрастуй, пісок!». Послухайте ... Він з вами вітається. Ви все чуєте? .. Погано чуєте, бо йому сумно і самотньо. Він говорить тихим голосом. Педагог: А давайте його розвеселимо! Полоскочу його спочатку однією рукою кожним пальчиком, потім іншою. А тепер двома руками. Тепер плавними рухами як змійки побігли по піску пальчиками. Ви чуєте, як він сміється? ... Педагог: Давайте його погладимо між долонями. Візьміть у руки пісок міцно- міцно, потихеньку відпустіть. Ще раз давайте його візьмемо в руки міцно, щоб жодна піщинка не впала з кулачків. Пісочок, ми тобі допоможемо! Педагог: Молодці, ось ми і розвеселили пісок!
Гра - вправа «Пісочні хованки» Педагог: Злий чарівник заточив всіх пісочних жителів у темницю. Там їм темно, холодно, самотньо. Ми повинні допомогти вийти їм звідти. Але наших маленьких друзів охороняють слуги чарівника. Щоб вони нас не побачили, нам потрібно сховатися і сказати заклинання. Давайте з вами візьмемо, один одного за руки, закриємо очі і вимовив заклинання: Пісочна фея нам допоможи, У темницю друзів заточили вороги, змахни руками раз, два і три, І наших друзів ми врятуємо з біди. Педагог пропонує дітям акуратно розкопати пісочок у всіх куточках Пісочній країни і визволити друзів з темниці. Діти відкопують заховані в піску іграшки. Педагог: Я пишаюся вами! Ви так старалися! Подивіться, як світяться у них оченята, вони посміхаються вам! І ви посміхніться їм у відповідь. Педагог: Ми врятували жителів Пісочної країни, але подивіться навколо все зруйновано. Нам з вами треба все створювати спочатку. Подивіться на пісок, він який? Діти: Сухий. Педагог: А з такого піску можна що-небудь побудувати? Діти: НІ! Педагог: Але нам потрібно пожвавити пісок. А що потрібно всьому живому (рослинам, птахам, тваринам, людям) для життя? Діти: Вода! Педагог: Звичайно, вода. Але нам потрібні помічники, ми одні не впораємося. Давайте покличемо дощик, який допоможе нам все оживити, адже у дощика всі краплі - чарівні. Вправа « Пісочний дощик» Кожний дитині видається лійка, за допомогою якої вона обприскує пісок. Педагог: Подивіться , скільки чарівних крапель нам приготував дощик. Беріть їх і починайте поливати пісок: Дощик, лей! Теплих крапель не жалій Для лісів, для полів І для маленьких дітей І для мам і для тат Кап - кап! Кап - кап! Педагог: Ви чудо помічники! Пісок вам дуже вдячний. Але ж злого чарівника, який зачарував Пісочну країну ми так і не прогнали і не перемогли!
Вправа «Візерунки на піску» Педагог: Подивіться, в нашій Пісочній країні немає радості і життя. Нам треба повернути красу цього маленького світу. Ви любите малювати? .. Діти: відповіді. Педагог: Я сподіваюся, що ви добре малюєте. Я вам пропоную малювати незвичайним способом: на піску пальцями, руками. Давайте намалюємо гарні візерунки на піску, а потім їх прикрасимо чарівними намистинами. Подивіться, які візерунки на піску можна намалювати. Педагог малює візерунки (прямі і хвилясті доріжки, парканчики, драбинки). Придумайте свій візерунок, малюнок.
Педагог: Чудово! Подивіться на візерунки своїх друзів, вам сподобалися вони? Діти: відповіді Педагог: Тепер потрібно, щоб країна стала такою ж радісною і щасливою, якою і була раніше. Педагог простягає дітям коробочки з рослинами (деревами, квітами); різними будівлями, спорудами; тваринами. Діти розставляють предмети на піску.
Педагог: Пісочна країна ожила! Спасибі , мої маленькі чарівники! А нам пора повертатися. По закінченні роботи педагог пропонує дітям вимити руки і сісти на стільці. Рефлексія заняття: Педагог: Діти, сьогодні ми з вами познайомилися з чарівною країною, врятували жителів Пісочній країни, оживили саму країну! Дізналися, який буває пісок. Чим відрізняється сухий пісок від вологого. Самі приготували вологий пісок. Ми з вами сьогодні зробили багато хороших вчинків. У мене радісний настрій, я рада допомогти жителям Пісочній країни. А який у вас настрій і що нового дізналися ви? (Відповіді дітей). Ритуал «виходу» з Пісочній країни Долоньки наші озирни - Мудрішими стали вже вони! Спасибі, милий наш пісок, Ти нам сміливіше стати допоміг!
|
|