«Чарівні перетворення в Пісочної країні»

Корекційно- розвивальне  заняття  з  дітьми  з  особливими  потребами:
«Чарівні  перетворення в Пісочної країні»
Мета заняття:
1.Удосконалення навичок і вмінь практичного спілкування, використовування вербальних та невербальних засобів спілкування.
2. Розвиток фантазії, наочно-образного мислення, словесно-логічного мислення, творчого і критичного мислення, концентрації уваги, емпатії.
3. Зниження психофізичної  напруги.
4. Актуалізація емоцій.
Матеріал: лялька - Пісочна фея, маленькі іграшки.
Обладнання: пісочниця,  магнітофон.
Хід заняття:
Педагог: Діти , а ви любите казки? Я теж дуже люблю! Особливо ті, в яких є добрі чарівники і феї. Сьогодні я вам хочу розповісти одну казку. Десь далеко - далеко за морем - океаном, в тридев'ятому царстві, в тридесятій державі живе собі поживає Пісочна фея. І ця фея - не проста, вона добра чарівниця, яка любить дітей і дуже хоче з вами познайомитися.
Педагог:  А ви хочете потрапити в казку  разом з нею? ...
Діти : Так!
Педагог: Але щоб потрапити в казку, потрібно дуже сильно, всією душею, всім серцем вірити в чудеса і всім разом промовити чарівні слова.
Я зараз скажу вам заклинання , а ви постарайтеся його запам'ятати:
Пісочна фея нам допоможи,
У країну чарівну перенеси,
У долоні плеснемо
Раз, два і три,
Серце своє  для добра відтвори!
Звучить музика
Педагог: Ось ми і опинилися в казковій країні.
Педагог бере ляльку - Пісочну фею і каже: Діти, подивіться фея дуже сумна ... Давайте я запитаю у феї, що сталося?
Педагог робить вигляд, ніби фея каже йому щось на вухо, при цьому змінює свій вираз обличчя: здивоване, спантеличене ...
Педагог: Фея розповіла мені, що у Всесвіті була пісочна країна з зеленими лісами, красивими квітами, блакитними озерами і сонячними містами. Жителі цієї країни були дуже щасливі, тому  що їм ніхто нічого не забороняв. Вони могли їсти цукерки, кататися на каруселях, бігати по калюжам, розмовляти з незвичайними тваринами, птахами і квітами, дружити з гномами, співати і танцювати. Але одного разу злий чарівник знищив все в пісочної країні. І стала пісочна країна темною і млявої.
Педагог: Добрі мої друзі , чи готові ви допомогти феї повернути красу в її країну? ...
Діти. ( Відповіді )
Педагог: Дякую, що ви погодилися допомогти феї. Нам в дорозі допоможуть: вірність, доброта, хоробрість і дружба. Потрібно повторити правила Пісочній країни:
Ви такі молодці!
Ви - чарівники -творці
Я відкрию вам секрети,
Тільки знати треба 
Правила моєї країни
Дуже всі вони прості!
Зараз я  їх викладу
І запам'ятати прошу!
Тут не можна кусатися 
І в очі піском кидатись!
Пісок - мирна країна
Можна будувати і чудити,
Можна багато створити:
Гори, річки і моря,
Щоб життя навколо було
Діти, зрозуміли мене?
Педагог: А ось і пісочна країна, де живуть друзі пісочної феї . Подивіться. Як тут пусто і сумно. Один пісок. Але цей пісок не простий. Він чарівний. Він може відчувати дотики, відчувати, говорити.
Ритуал «входу» в Пісочну країну

 

  

 

Вправа «Здрастуй, пісок!»
Діти різними способами доторкаються до піску.
Педагог:  Покладіть долоні на пісок. Давайте його погладимо внутрішньої, потім тильною стороною долоні. Який пісок? ..
Діти: (сухий, шорсткий, м'який).
Педагог: Давайте з ним привітаємося: «Здрастуй, пісок!». Послухайте ... Він з вами вітається. Ви все чуєте? .. Погано чуєте, бо йому сумно і самотньо. Він говорить тихим голосом.
Педагог: А давайте його розвеселимо! Полоскочу його спочатку однією рукою кожним пальчиком, потім іншою. А тепер  двома руками. Тепер плавними рухами як змійки побігли по піску пальчиками. Ви чуєте, як він сміється? ...
Педагог: Давайте його погладимо між долонями. Візьміть у руки пісок міцно- міцно, потихеньку відпустіть. Ще раз давайте його візьмемо в руки міцно, щоб жодна піщинка не впала з кулачків. Пісочок, ми тобі допоможемо!
Педагог:  Молодці,  ось ми і розвеселили пісок!

 

 

Гра - вправа «Пісочні  хованки»
Педагог: Злий чарівник заточив всіх пісочних жителів у темницю. Там їм темно, холодно, самотньо. Ми повинні допомогти вийти їм звідти. Але наших маленьких друзів охороняють слуги чарівника. Щоб вони нас не побачили, нам потрібно сховатися і сказати заклинання. Давайте з вами візьмемо, один одного за руки, закриємо очі і вимовив заклинання:
Пісочна фея нам допоможи,
У темницю друзів заточили вороги,
змахни руками раз, два і три,
І наших друзів ми врятуємо з біди.
Педагог пропонує дітям акуратно розкопати пісочок у всіх куточках Пісочній країни і визволити друзів з темниці. Діти відкопують заховані в піску іграшки.
Педагог: Я пишаюся вами! Ви так старалися! Подивіться, як світяться у них оченята, вони посміхаються вам! І ви посміхніться їм у відповідь.
Педагог:  Ми врятували жителів Пісочної  країни, але подивіться навколо все зруйновано. Нам з вами треба все створювати спочатку. Подивіться на пісок, він який?
Діти: Сухий.
Педагог: А з такого піску можна що-небудь  побудувати?
Діти: НІ!
Педагог: Але нам потрібно пожвавити пісок. А що потрібно всьому живому (рослинам, птахам, тваринам, людям) для життя?
Діти: Вода!
Педагог: Звичайно, вода. Але нам потрібні  помічники,  ми одні не впораємося. Давайте покличемо дощик, який допоможе нам все оживити, адже у дощика всі краплі - чарівні.
 
Вправа « Пісочний дощик» 
Кожний  дитині видається лійка, за допомогою якої вона обприскує пісок.
Педагог: Подивіться , скільки чарівних крапель нам приготував дощик. Беріть їх і починайте поливати пісок:
Дощик, лей!
Теплих крапель не жалій
Для лісів, для полів
І для маленьких дітей
І для мам і для тат
Кап - кап! Кап - кап!
Педагог: Ви чудо помічники! Пісок вам дуже вдячний. Але ж злого чарівника, який зачарував Пісочну країну ми так і не прогнали і не перемогли!
 

  

 

 

 

Вправа «Візерунки на піску»
Педагог: Подивіться, в нашій Пісочній країні немає радості і життя. Нам треба повернути красу цього маленького світу. Ви любите малювати? ..
Діти: відповіді.
Педагог: Я сподіваюся, що ви добре малюєте. Я вам пропоную малювати незвичайним способом: на піску пальцями, руками. Давайте намалюємо гарні візерунки на піску, а потім їх прикрасимо чарівними намистинами. Подивіться, які візерунки на піску можна намалювати. Педагог малює візерунки (прямі і хвилясті доріжки, парканчики, драбинки). Придумайте свій візерунок, малюнок.

 

 

Педагог: Чудово! Подивіться на візерунки своїх друзів, вам сподобалися вони?
Діти: відповіді
Педагог: Тепер потрібно, щоб країна стала такою ж радісною і щасливою, якою і була раніше. Педагог простягає дітям коробочки з рослинами (деревами, квітами); різними будівлями, спорудами; тваринами.
Діти розставляють предмети на піску.

 

  

 

  

 

  

 

 

Педагог: Пісочна країна ожила! Спасибі , мої маленькі чарівники! А нам пора повертатися.
По закінченні роботи педагог пропонує дітям вимити руки і сісти на стільці.
 
Рефлексія заняття:
Педагог: Діти, сьогодні ми з вами познайомилися з чарівною країною, врятували жителів Пісочній країни, оживили саму країну! Дізналися, який буває пісок. Чим відрізняється сухий пісок від вологого. Самі приготували вологий пісок. Ми з вами сьогодні зробили багато хороших вчинків. У мене радісний настрій, я рада допомогти жителям Пісочній країни. А який у вас настрій і що нового дізналися ви? (Відповіді дітей).
 
Ритуал «виходу» з Пісочній країни
Долоньки наші озирни -
Мудрішими стали вже вони!
Спасибі, милий наш пісок,
Ти нам сміливіше стати допоміг!
 

 

HotLog

Анимационная картинка танцы

блестяшки для аськи